خبر

» آمار فروش خودروسازان داخلی ؛ سود و زیان هر خودرو چقدر است؟

  • تاریخ : ۱۶ام آبان ۱۳۹۷
  • موضوع : خبر
  • بازدید :
  • نظرات : بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت خبر امروز در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

آمار فروش خودروسازان داخلی در نیمه نخست سال ۱۳۹۷ منتشر شد که بر اساس آن برخی از محصولات ایران خودرو و سایپا برای این شرکت‌ها زیان‌آور بوده است. در ادامه، آخرین آمار فروش خودروسازان داخلی را مشاهده می‌کنید.

بر اساس صورت‌های مالی که دو خودروساز بزرگ کشورمان به بورس ارائه داده‌اند، مشخص شد که ایران خودرو تا پایان شهریور ۹۷ با ضرری بالغ بر ۲ هزار و ۵۶۷ میلیارد تومان مواجه شده است، در حالی که سرمایه ثبتی این شرکت حدود ۱ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان است. شرکت سایپا نیز در نیمه نخست سال ۹۷ بالغ بر ۲ هزار ۹۰۰ میلیارد تومان ضرر کرده، در حالی که سرمایه ثبتی آن حدود ۳ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان است. در مجموع دو شرکت ایران خودرو و سایپا در نیمه نخست سال ۹۷ حدود ۵ هزار و ۴۶۷ میلیارد تومان ضرر کرده‌اند. در صورت تدوام چنین زیانی، خودروسازان داخلی مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شده و باید درباره ادامه فعالیت یا انحلال آن‌ها تصمیم‌گیری شود.

آمار فروش خودروسازان داخلی

بررسی آمار فروش خودروسازان داخلی

بررسی محصولات ایران خودرو

خودروهای خانواده پژو:آمار فروش خودروسازان داخلی

شرکت ایران خودرو در شش ماهه اول سال ۹۷ حدود ۱۲۷ هزار و ۶۰۸ دستگاه از محصولات پژو را فروخته که نسبت به شش ماه سال قبل ۶۹ هزار و ۵۷۵ دستگاه کمتر بوده است. بر اساس اعلام ایران خودرو، محصولات پژو با قیمت متوسط ۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند و با توجه به آمار، ایران خودرو از فروش آن‌ها درآمدی بالغ بر ۴ هزار و ۳۲۵ میلیارد تومان کسب کرده‌ است، اما بهای تمام شده این محصولات در نیمه نخست ۹۷ بالغ بر ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده که بدون در نظر گرفتن هزینه‌های مالی و فروش و اداری، شرکت ایران خودرو حدود ۴۶۸ میلیارد تومان زیان کرده است. به طور متوسط ایران خودرو برای فروش هر محصول پژو حدود ۳ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان ضرر می‌کند.

سمند:آمار فروش خودروسازان داخلی

ایران خودرو در نیمه نخست سال ۹۷ بیش از ۲۵ هزار و ۹۰۹ دستگاه خودرو سمند به بازار عرضه کرده است که قیمت متوسط هر یک از آن‌ها بیش از ۲۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بوده‌ و با توجه به آمار فروش آن‌ها، ایران خودرو درآمدی بالغ بر ۷۰۲ میلیارد و ۵۱۳ تومان تومان کسب کرده‌ است. اما بهای تمام شده این محصولات تقریبا ۹۷۷ میلیارد تومان است که بدون در نظر گرفتن هزینه‌های مالی و فروش و اداری، شرکت ایران خودرو حدود ۲۷۵ میلیارد و ۱۹۴ میلیون تومان زیان کرده است.

خانواده L90:آمار فروش خودروسازان داخلی

محصولات خانواده L90 نیز با شرایط خوبی همراه نبوده و برای ایران خودرو زیانی بالغ بر ۵۰ میلیارد و ۳۰۹ میلیون تومان به همراه داشته است. طبق آمار، فروش محصولات L90 در نیمه نخست سال ۹۷ حدود ۷ هزار و ۸۷۷ دستگاه بوده که درآمدی در حدود ۳۰۲ میلیارد و ۷۶۶ میلیون تومان را برای ایران خودرو به دنبال داشت. هر محصول L90 در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۳۸ میلیون و ۳۸۸ هزار تومان فروخته شده است.

دنا:آمار فروش خودروسازان داخلی

ایران خودرو در شش ماهه اول سال ۹۷ حدود ۱۷ هزار و ۵۷۴ دستگاه خودرو دنا را فروخته است که برای این شرکت زیانی بالغ بر ۱۴۴ میلیارد و ۵۲۲ میلیون تومان را به دنبال داشت. هر خودرو دنا در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۳۹ میلیون تومان فروخته می‌شود.

رانا:آمار فروش خودروسازان داخلی

ایران خودرو در شش ماهه اول سال ۹۷ حدود ۱ هزار و ۶۶۱ دستگاه خودرو رانا را به بازار عرضه کرده که برای این شرکت زیانی بالغ بر ۵ میلیارد و ۸۷۶ میلیون تومان را به همراه داشت. هر خودرو رانا در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۳۰ میلیون و ۵۷۳ هزار تومان فروخته شده است.

وانت آریسان:آمار فروش خودروسازان داخلی

در نیمه نخست سال ۹۷ حدود ۳ هزار و ۷۵۱ دستگاه وانت آریسان در بازار به فروش رفته که برای این شرکت زیانی بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان را به دنبال داشت. هر دستگاه خودروی وانت آریسان در بازار ایران به طور متوسط حدود ۲۵ میلیون و ۱۵۳ هزار تومان قیمت دارد.

سوزوکی گرند ویتارا:آمار فروش خودروسازان داخلی

خودرو سوزوکی گرند ویتارا به عنوان یک خودرو مونتاژی ایران خودرو شناخته می‌شود. در شش ماهه اول سال ۹۷ بالغ بر ۱ هزار و ۸۳۸ دستگاه سوزوکی گرند ویتارا به بازار عرضه شده که بیش از ۵۰ میلیارد و ۹۰۵ میلیون تومان برای ایران خودرو زیان به همراه داشت. هر سوزوکی گرند ویتارا در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۱۳۶ میلیون تومان فروخته شده است.

هایما (سود):آمار فروش خودروسازان داخلی

هایما به عنوان یک خودرو شاسی بلند چینی شناخته می‌شود که توسط ایران خودرو مونتاژ شده و در نیمه نخست سال ۹۷ بیش از ۷ هزار و ۸۵۸ دستگاه از آن به فروش رفته است. این خودرو تنها محصولی است که برای ایران خودرو سودی بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان را به همراه داشت. هر خودرو هایما در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۸۸ میلیون و ۹۴۱ هزار تومان فروخته شده است.

دانگ فنگ:آمار فروش خودروسازان داخلی

خودرو دانگ فنگ به عنوان یک خودرو مونتاژی ایران خودرو در شش ماهه اول سال ۹۷ زیانی بیش از ۲۰۶ میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان برای ایران خودرو به همراه داشت. در این بازه زمانی، بالغ بر ۱۰ هزار و ۳۹۲ دستگاه خودروی دانگ فنگ به بازار عرضه شده و هر خودرو دانگ فنگ در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۴۲ میلیون تومان فروخته شده است.

بررسی محصولات سایپا

انواع پراید:آمار فروش خودروسازان داخلی

طبق آمار فروش خودروسازان داخلی ، سایپا در نیمه نخست سال ۹۷ بیش از ۸۳ هزار و ۳۸ دستگاه انواع پراید را به بازار عرضه کرده است که قیمت متوسط هر یک از آن‌ها بیش از ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده‌ است. با توجه به آمار فروش آن‌ها، سایپا درآمدی بالغ بر ۱ هزار میلیارد و ۵۶۶ میلیون تومان کسب کرده، اما بهای تمام شده این محصولات بالغ بر ۱ هزار میلیارد و ۵۹۹ میلیارد تومان بوده است. بنابراین بدون در نظر گرفتن هزینه‌های مالی و فروش و اداری، شرکت سایپا حدود ۴۳ میلیارد و ۵۲۳ میلیون تومان زیان کرده است.

سایپا آریو:آمار فروش خودروسازان داخلی

خودرو آریو به عنوان یک خودرو مونتاژی سایپا در شش ماهه اول سال ۹۷ زیانی بیش از ۲۵۲ میلیارد میلیون تومان برای سایپا به همراه داشت. در نیمه نخست سال جاری، بالغ بر ۵ هزار و ۳۲۴ دستگاه آریو به بازار عرضه شده و هر خودرو آریو در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۴۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته شده است.

تیبا (سود):آمار فروش خودروسازان داخلی

تیبا به عنوان یکی از خودروهای پرفروش سایپا شناخته می‌شود و در نیمه نخست سال ۹۷ بیش از ۸۸ هزار و ۶۹۲ دستگاه از آن به فروش رفته است. این خودرو به همراه سراتو و چانگان جزو محصولات سودآور سایپا بوده و به تنهایی سودی بالغ بر ۴۱۸ میلیارد تومان را به همراه داشت. هر خودرو تیبا در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته شده است.

سراتو (سود):آمار فروش خودروسازان داخلی

سراتو هم که توسط سایپا مونتاژ می‌شود در نیمه نخست سال ۹۷ سودآور بوده و بیش از ۹ هزار و ۵۰۴ دستگاه از آن به فروش رفته است. این خودرو سودی بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان را برای سایپا به همراه داشت. هر خودرو سراتو در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۱۰۶ میلیون تومان فروخته می‌شود.

چانگان (سود):آمار فروش خودروسازان داخلی

چانگان دیگر خودروی مونتاژی سایپا است که در نیمه نخست سال ۹۷ بیش از ۷ هزار و ۵۴۴ دستگاه از آن به فروش رفته و برای سایپا سودی بالغ بر ۷۹ میلیارد تومان را به همراه داشت. هر خودرو چانگان در بازار ایران به طور متوسط با قیمت حدود ۶۶ میلیون تومان فروخته شده است.


شما مخاطبين عزيز سايت خبر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت خبر.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.