خبر

» در انتهای نسل هشتم چشم انتظار بازگشت چه بازی‌‌هایی هستیم؟

سلام خدمت مخاطبين سایت خبر امروز در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

دوباره پاییز سرد رسید. پاییز با خود دلتنگی می‌آورد، اشتباه نکنید من پاییز را دوست دارم ولی وقتی می‌رسد یاد شب‌های گرم تابستان می‌افتم که تا نصفه شب بازی می‌کردم و هیچ دغدغه‌ای نداشتم. اما گیمر جماعت یک دل‌تنگی نیز دارد که کلا وقت و فصل و روز نمی‌شناسد، دل‌تنگی برای بازگشت بازی مورد علاقه خود. همه ما بازی‌های موردعلاقه‌ای داریم که بنا به دلایلی مدت زیادی از عرضه آخرین قسمت آن‌ها می‌گذرد، و همیشه به دنبال خبری برای بازگشت آن‌ها هستیم. اکنون نگاهی به عناوین خواهیم داشت که در دوست داریم در اخر نسل هشتم عرضه شود.

Warcraftدلتنگ

اولین بازی لیست متعلق است به دوران طلایی بازی‌های استراتژی، زمانی که این سبک بازی بازار رایانه‌های شخصی را در دست داشت. Blizzard پس از مدت‌ها سومین قسمت از مجموعه بازی استراتژی محبوب، وارکرفت را عرضه کرد و با کسب متای ۹۲ هم رضایت منتقدین را کسب کرد و هم مخاطبین را راضی کرد؛ به طوری که هنوز هم در سرورهای این بازی، بازیکنان مشغول بازی کردن هستند. حتی شخصی موفق شد که با استفاده از ابزار مادسازی وارکرفت نقشه‌ای را به نام Dota درست کند که این روزها یکی از محبوب‌ترین سبک‌های بازی‌های آنلاین است.

همانطور که می‌بینید نسخه سوم واکرفت یک بازی عادی نبود. بلیزارد موفق به خلق یک بازی استراتژی شده بود که تمامی نژادهای درون بازی در حالی که تفاوت‌های زیادی با هم داشتند کاملا بالانس شده طراحی شده بودند. بازی حتی عناصر نقش‌آفرینی نیز داشت و با ماموریت‌های خلاقانه خود دل هر طرفداری را می‌برد. درست است که چندی پیش در سایت مقاله‌ای ترجمه کردم با مضمون ساخته نشدن نسخه چهارم وارکرفت، ولی امیدوارم که بلیزارد بار دیگر به سراغ ساخت نسخه جدیدی از این بازی برود و هم دل‌تنگی ما را از بین ببرد و هم دستی بر روی این سبک خاک گرفته بکشد.

Call of Juarezدلتنگ

به صورت کلی بازی‌هایی با موضوع غرب وحشی زیاد نیستند و بهترین بازی هم در این سبک مطمئنا سری Red Dead Redemption است که چیزی هم تا تاریخ انتشار آن نمانده است. اما در این بین یک بازی اول شخص دیگر هم بود که حسابی خوش ساخت بود، Call of Juarez یا همان ندای خوارز (بله این بار به جای وظیفه باید به ندای خوارز گوش بدید) ساخته شرکت Techland بود. بازی در نسخه دوم هر چیزی که یک بازی وسترن باید داشته باشد داشت. دو برادر یاغی، گنج سرخ‌پوست‌ها، تیراندازی از روی اسب و یک‌سری دوئل نفس‌گیر که به شدت جذاب طراحی شده بودند.

البته بازی در نسخه سوم خود حسابی خراب کرد و به جای غرب وحشی به سراغ کارتل‌های مکزیک رفت و لکه ننگی بر روی تاریخ این سری گذاشت. اما در نسل هفتم بازی از این سری با پسوند Gunslinger منتشر شد که علاوه بر گیمپلی روایت داستان جالبی داشت که به شکل خلاقانه‌ای طراحی شده بود. متاسفانه در نسل هشتم هیچ خبری از این سری نشد و دلتنگ این بازی ماندیم، امیدواریم که در نسل نهم این بازی با قدرت بازگردد و باعث خوشحالی هواداران شود.

Prince of Persiaدلتنگ

این سری بازی محبوب که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد اولین بار در سال ۱۹۸۹ منتشر شد. اما بزرگترین موفقیت بازی در سال ۲۰۰۳ و با بازی Prince of Persia: Sands of Time بود که نقدهای مثبتی دریافت کرد. یک بازی اکشن ادونچر خوش‌ساخت که در آن سال‌ها دل هر طرفدارای را می‌برد. متاسفانه آخرین نسخه بازی که در نسل هفتم منتظر شد بازخورد چندان خوبی نداشت و پس از آن دیگر خبری از پرنس دوست داشتنی نشد.

البته Ubisoft با عرضه یک نسخه بازسازی شده بر روی تلفن‌های همراه نشان داد که این بازی به طور کامل به دست فراموشی سپرده نشده است. اما شما بگویید، واقعا یک بازی موبایل طرفداران این سری را سیرآب می‌کند؟ اگر یوبی‌سافت یک نسخه بازسازی شده از بازی را برای نسل هشتم عرضه کند که بتواند طرفداران جدیدی را هم به خود جذب کند مطمئنا راه برای ساخت ادامه بازی نیز هموار خواهد شد، باشد که دیگر دلتنگ پرنس نباشیم.

Sleeping Dogsدلتنگ

وقتی صحبت از بازی‌های جهان باز با محیطی امروزی می‌شود که درباره خلافکاران است اولین بازی که به ذهن ما می‌رسد GTA است. در واقعیت هم بازی‌های زیادی که بتوانند با این عنوان رقابت کنند، وجود ندارند ولی هنوز هم هستند بازی‌هایی که بتوانند طرفداران را به خود جذب کنند. Sleeping Dogs یکی از این عناوین بود، بازی درباره یک پلیس مخفی بود که به مافیای چین نفوذ کرده و با پیشرفت داستان بیشتر متوجه فساد مافوق‌های خود می‌شد. بازی علاوه بر داستان خوب، گیمپلی جذابی نیز داشت. مبارزات تن به تن و کمبوهای متنوع و شوتر سرعتی بازی هر مخاطبی را شگفت‌زده می‌کرد. علاوه بر این دنیای بازی نیز پر شده بود از فعالیت‌های متنوع و با یک دنیای خالی و بی‌روح ربرو نبودیم.

البته با خبر تعطیلی استدیو سازنده این عنوان امید برای ساخت نسخه بعدی آن به شدت کم شد ولی امیدواریم ناشر بازی تصمیم به ساخت نسخه دیگری از بازی بگیرد تا دوباره بتوانیم در خیابان‌های چین جولان دهیم.

Modern Warfareدلتنگ

البته این مورد یک بازی نیست بلکه خود بخشی از سری مشهور Call of Duty است. اما امکان ندارد که خبری از نسخه جدید این سری بازی شود و طرفداران زیر پست از دلتنگی خود برای شماره چهارم Modern Warfare نگویند. داستان احساسی و صحنات سینمایی این سری به تنهایی دلیل خوبی برای تجربه این سری بود، به این مورد گیمپلی سرعتی بازی را نیز اضافه کنید تا یک سال تمام مشغول شوید.

البته به نظر نمی‌رسد که Activision زیاد مشتاق ساخت نسخه دیگری از این سری باشد و به نظر می‌رسد که این دلتنگی ما ابدی باشد. همچنین چند وقت پیش نیز با حذف بخش داستانی از شماره چهارم Black Ops نشان داد که به خاطر پول حاضر یکی از بخش‌های مهم این مجموعه را از بازی خود حذف کند. اصلا یک بازی بدون بخش داستانی چگونه ادامه یک بازی با بخش داستانی است؟!

Command and Conquer: Generalsدلتنگ

یکی دیگر از آن عناوینی که در دوره طلایی بازی‌های استراتژی عرضه شد. بازی سه کشور متفاوت داشت که به خوبی بالانس شده بودند و هیچ نژادی به دیگری برتری نداشت. جنگ‌افزارهای جذاب هر کشور هم باعث می‌شد که همیشه خود را محدود به یک نژاد نکنید. بازی تا نسخه چهارم هم پیش رفت و وارد جنگ‌های فضایی هم شد ولی دیگر خبری از آن نشد.

مطمئنا در این وضعیت بازار صنعت گیم که فروش بازی‌های استراتژی اصلا تضمین شده نیست و اکثریت قشر گیمر دیگر حوصله وقت گذاشتن بر روی یک مرحله را ندارد بعید به نظر می‌رسد که EA بخواهد نسخه جدیدی از بازی را عرضه کند و مطمئنا ادامه این بازی هم به مانند وارکرفت ۴ هیچ‌گاه تبدیل به واقعیت نشود.

Bullyدلتنگ

وقتی که صحبت از Rockstar می‌شود یاد دو مورد می‌افتیم، درجه سنی M و سری بازی‌های GTA که به نوعی امضای کاری این شرکت هستند. اما در نسل ششم بازی منتشر شد که در ایران به جی تی ای در مدرسه معروف شد. Bully به معنی واقعی هم یک GTA در مدرسه بود، به عنوان یک شاگرد در مدرسه شبانه روزی باید سر کلاس‌ها حاضر می‌شدید و شب‌ها نیز به موقع به خواب می‌رفتید. بازی یک عنوان جهان آزاد بود که کلی کار برای انجام دادن در آن بود؛ مسابقات دوچرخه‌سواری، مبارزات بوکس، شهربازی و موارد دیگری که قادر به انجام آن بودید. بازی درست به مانند دیگر عناوین راک‌استار یک بازی کامل بود.

بازخورد منتقدین و بازیکنان نیز از بازی خوب بود و فقط بر روی PS2 این عنوان ۱٫۵ میلیون نسخه فروخت. اما دیگر خبری از Bully نشد. معلوم نیست که شرکت سازنده برنامه‌ای برای ساخت شماره دیگری از این بازی دارد یا نه، ولی امیدواریم که دوباره سراغ این بازی برود که حسابی دلتنگ قلدری در مدرسه هستیم.

Medal of Honorدلتنگ

قبل از این‌که گیمرها در میادین جنگ به دنبال ندای وظیفه بگردند، در این بازی دنبال مدال افتخار خود بودند. زمانی بین Medal of Honor و ندای وظیفه رقابت سختی وجود داشت. که البته با تمام شدن دوران بازی‌هایی با فضای جنگ‌جهانی دوم دیگر کمتر صحبتی از این بازی شد و در نهایت با نسخه Warfighter و حال و هوای جنگ‌های مدرن به کار خود پایان داد. اما حالا که تنور این جنگ قدیمی دوباره گرم است شاید بازگشت به این سری جالب باشد.

البته EA این روزها با عنوان شوتر دیگر خود، Battlefield سرش گرم است و بعید به نظر می‌رسد که عنوان دیگری از این سری را روانه بازار کند. از آن‌جایی که سوددهی بتلفیلد خوب است و رقابت سنگینی نیز میان بتلفیلد و Call of Duty وجود دارد زیاد احتمال ندارد که شرکت سازنده برای بازی خود رقیب جدیدی درست کند. پس بهتر است امیدوار بمانیم و دلتنگی خود را با کشتن نازی‌ها در نسخه پنجم بتلفیلد برطرف کنیم.

Splinter Cellدلتنگ

یکی از عناوین قدیمی ژانر مخفی‌کاری همین Splinter Cell است. البته این روزها این سبک از بازی حال و روز خوشی ندارد و با از بین رفتن Metal Gear زیر درست کونامی و نبود هیچ بازی از سری اسپلینترسل در نسل هشتم فقط Hitman در این سبک باقی مانده است. مطمئنا یوبی‌سافت دوباره به سراغ این بازی خواهد رفت ولی یک نسل غیبت مطمئنا زمان طولانی است.

سازندگان در آخرین نسخه این بازی Blacklist نشان دادند که انعطاف خوبی در برابر تغییر دارند و توانستند یک گیمپلی بالانس شده درست کنند که کاربر می‌توانست به هر روشی که می‌خواهد مراحل را به اتمام برساند، در حالی که هنوز هم بازی به مخفی‌کاری امتیاز بیشتری می‌داد و در واقع به ریشه‌های خود نیز وفادار مانده بود. بدون شک اگر سازنده بتواند همین فرمول را حفظ کند می‌تواند در نسخه جدید بازی نیز هم طرفداران قدیمی را راضی نگه دارد و هم گیمرهای بی‌حوصله‌تر را راضی نگه دارد.

Half Lifeدلتنگ

اصلا می‌شود حرف از بازگشت یک بازی به خصوص زد و به Half Life اشاره نکرد؟ یکی از بهترین عناوین شوتر اول شخص که با داستان جذاب و پیچیده خود و گیمپلی جذابش هر کسی را شیفته خود می‌کند. نسخه دوم نیز دقیقا به مانند بازی اول در یک کلیف‌هنگر اساسی تمام می‎‌شود و سرنوشت شخصیت اصلی ناتمام می‌ماند. حال پس از گذشت سال‌ها از نسخه دوم بازی هنوز هیچ خبری از نسخه سوم نشده است.

افراد زیادی اعتقاد دارند که در اصل Valve به عدد سه حساسیت خاصی دارد! اگر به تاریخچه این شرکت نگاهی داشته باشید متوجه می‌شوید که هیچ بازی از این شرکت نسخه سومی نداشته است. این روزها هم این شرکت با سایت فروش خود Steam حسابی پول پارو می‌کند و به نظر می‌رسد که قصد ساخت هیچ بازی دیگری را ندارد. اما هیچکس مطمئن نیست شاید همین فردا خبر ساخت بازی تایید شد و ما از دلتنگی این بازی در آمدیم.

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘


ad


شما مخاطبين عزيز سايت خبر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت خبر.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.