خبر

» کشف رد پای انسان ۵ میلیون ساله، نظریات تکامل را به چالش کشید

  • تاریخ : ۶ام شهریور ۱۳۹۷
  • موضوع : خبر
  • بازدید :
  • نظرات : بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت خبر امروز در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

کشف رد پای انسان متعلق به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار سال پیش نظریات مختلف در خصوص تکامل انسان را به چالش کشیده است.  نظریاتی که اکثر دیرینه شناسان در خصوص صحت و اعتبار آنها اشتراک نظر داشته و مطابق با تکامل تدریجی انسان در دنیای واقعی می پندارند.

کشف رد پای انسان ممکن است چالشی جدی برای تمامی نظریات مربوط به تکامل انسان باشد که منشا پیدایش انسان را آفریقا می دانند. این رد پای ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار ساله در کرت چه رازی را برملا خواهد کرد؟ دیرینه شناسان چگونه می خواهند کشف ردپایی با چنین قدمتی را توجیه کنند. آیا آنها در زمینه قدمت رد پا اشتباه کرده اند و یا اینکه نظریات تکامل بشر اشتباه بوده است. در هر صورت فاکتور جدیدی وارد بازی نظریات تکامل شده است و نمی توان بی توجه به این فاکتور به نظریات گذشته پایبند بود. همه چیز باید از ابتدا مفصل بندی شده و تضادهای موجود در  تکامل بشرد حل گردد.

نگاهی به تحقیقات هیجان انگیز باستان شناسان، مردم شناسان و دیرینه شناسان نشان می دهد که از حدود ۶ میلیون سال پیش برای نخستین بار موجوداتی که بر روی دو پا راه می رفتند و در واقع نیای اولیه انسان ها بودند در نواحی شرق آفریقا زندگی می کردند. بر اساس این نظریه اگر بقایای انسان باستانی در جای دیگری از کره زمین کشف شود به معنا ظهور انسان در آن منطقه نیست بلکه آنها نیز بازمانده انسان هایی هستند که در ابتدا در آفریقا زندگی می کردند و طی میلیون های سال به نقاط دیگر کره زمین مهاجرت کردند.

نظریات مربوط به تکامل انسان بشدت در دنیای علم دارای محبوبیت هستند، اما کشف رد پای انسان که در کرت صورت گرفته می تواند همه آنها را به خطر بیندازد. همانطور که اشاره شد رد پای یاد شده متعلق به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار سال پیش است. این امر می تواند چالشی باشد برای زمان بندی های صورت گرفته در تئوری های قبلی تکامل انسان و یا اینکه دست کم می تواند چالشی جدی برای نظریات مربوط به زمان خروج انسان از آفریقا و پخش شدن در دیگر نقاط کره زمین باشد.

کشف رد پای انسان ۵ میلیون ساله و تجدید نظر در زمان مهاجرت انسان اولیه

در واقع از زمانیکه فسیل انسان ۶ میلیون ساله استرالوپیتکوس در آفریقا کشف شد، بتدریج این نظریه شکل گرفته و تقویت شد که منشا ظهور اولین گونه انسانی در آفریقا بوده است. بدین معنا که تبار اولیه انسان در آفریقا تکامل پیدا کرده و در ادامه به دیگر نقاط کره زمین از جمله آسیا و اروپا مهاجرت کرده است. در ادامه و با کشف فسیل های مختلف دیگر این تئوری تقویت شد.

این نظریه بر آن است که پس از پدیدار شدن انسان در دشت های آفریقا، این گونه برای چندین میلیون سال در آنجا و به شکل منزوی زندگی می کرد و میلیونها سال طول کشید تا در نهایت تن به مهاجرت دهد و به دیگر نقاط کره زمین سفر کند.

کشف رد پای انسان در کرت می تواند خط بطلانی بر کلیت این نظریه باشد و پیچیدگی های جدیدی را وارد نظریه تکامل انسان نماید. زیرا این رد پا متعلق به زمانی است که بر اساس نظرات مربوط به تکامل انسان، هیچ انسانی در دیگر نقاط کره زمین زندگی نمی کرده است و انسان تنها در آفریقا حضور داشته است.

در این صورت کشف رد پای انسان در کرت می تواند به دو نظریه منتهی شود؛ اول اینکه ظهور انسان بر روی زمین در ابتدا تنها به قاره آفریقا خلاصه نمی شود و در جاهای دیگر کره زمین نیز انسان به شکل مجزا تکامل پیدا کرده است. دوم می توان این نظریه را ارائه داد که اگر بپذیریم ظهور انسان اولیه تنها به قاره آفریقا محدود می شود باید مهاجرت انسان از این قاره را خیلی زودتر از آنچه که در نظریات فعلی وجود دارد متصور بود. در غیر این صورت نمی توان توجیهی برای قدمت ۵ میلون ساله رد پای کشف شده عنوان کرد.

به یقین ردپای کرت معادلات را به هم خواهد ریخت و منجر به شکل گیری طرحی نو خواهد شد که به مراتب از لحاظ علمی متقن تر و در تطابق بیشتر با واقعیت تکامل بشر خواهد بود.


شما مخاطبين عزيز سايت خبر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت خبر.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.