اپلیکیشن VSCO یک ابزار قدرتمند و کامل برای عکاسی موبایل، اپلیکیشن رایگان VSCO یک ابزار قدرتمند و کامل برای عکاسی موبایل، ویرایش عکس و انتشار عکس توسط آیفون، آیپد و گوشی‌های هوشمند اندرویدی است. کار با این اپلیکیشن آسان و نتایج حاصل از آن بسیار با کیفیت است. دوربین این اپلیکیشن گستره‌ی وسیعی از تنظیمات دستی پیشرفته دارد و ویرایشگر عکس آن علاوه بر مجموعه‌ی بسیار خوبی از فیلترهای شبیه به فیلم‌های آنالوگ، اساسی‌ترین ابزارهای تنظیم تصویر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

گشتن در رابط کاربری VSCO

 این اپلیکیشن که در ابتدا با نام VSCO Cam شناخته می‌شد به چند بخش مجزا برای عکاسی، ویرایش عکس و انتشار عکس تقسیم شده. هرچند این اپلیکیشن امکانات خیلی زیادی دارد ولی رابط کاربری آن کاملا ساده و مینیمال است و بسیاری از ابزارهای آن به شکل آیکن‌هایی ساده دیده می‌شوند. نکته‌ی مهم هنگام کار کردن با اپلیکیشن VSCO این است که بدانید همیشه می‌توانید با حرکت دادن انگشت به سمت راست روی صفحه‌ی نمایش به منوی اصلی دسترسی پیدا کنید. این منو گردش سریع میان بخش‌ها و امکانات مختلف اپلیکیشن را ممکن می‌سازد. در ادامه گزینه‌های مختلف این منو را به‌طور خلاصه با هم بررسی می‌کنیم:

بالاترین گزینه‌ی منو اجازه می‌دهد به پروفایل کاربری خود دسترسی داشته باشید یا اگر تازه کار با اپلیکیشن را آغاز کرده‌اید یک پروفایل کاربری برای خود بسازید. ساخت پروفایل کاربری برای انتشار عکس در شبکه‌ی اجتماعی VSCO با نام VSCO Grid الزامی است. گزینه‌ی Explore اجازه می‌دهد آثار عکاسان دیگری را که کاربر VSCO هستند جستجو و مشاهده کنید.

بخش Library یا آرشیو جایی است که می‌توانید تمام عکس‌های خود را بیابید؛ هم عکس‌هایی که با دوربین VSCO گرفته‌اید و هم عکس‌هایی به منظور ویرایش از گالری خود به اپلیکیشن وارد کرده‌اید. گزینه‌ی Shop اجازه می‌دهد تنظیمات آماده و فیلترهایی اضافی را برای ویرایش عکس خریداری کنید. دو آیکن کوچک دیگر هم در پایین منو قرار دارند. آیکن سمت چپ برا دسترسی به دوربین است و آیکن سمت راست تنظیمات اپلیکیشن VSCO را باز می‌کند.

دیدن عکس‌هایی که گرفته‌اید

پس از عکاسی با دوربین VSCO تصاویر ثبت شده به صورت خودکار در بخش آرشیو (Library) ظاهر خواهند شد. در این بخش شما می‌توانید عکس‌های خود را بازبینی، ویرایش یا منتشر کنید. برای دسترسی به آرشیو عکس‌های VSCO کافی است روی نسخه‌ی بند انگشتی تصویر که در سمت پایین راست صفحه دوربین قرار دارد ضربه بزنید. آرشیو نمایان می‌شود و می‌توانید عکس‌هایی را که گرفته‌اید ببینید.

زمانی که در بخش آرشیو تصاویر هستید امکان برگشتن سریع به دوربین با ضربه زدن روی آیکنی که در سمت راست پایین صفحه قرار گرفته (دایره‌ای در داخل یک مربع سفید) وجود دارد.

با ما همراه باشید تا در مقاله عکاسی با دوربین اپلیکیشن VSCO، شما را با نحوه عکاسی با این اپلیکیشن بیشتر آشنا کنیم.