ماشین های خودران، ماشین های پرنده و پهپادهای مسافربر، وسایل نقلیه ای که صنعت حمل و نقل را متحول می کنند، حمل و نقل از جمله‌ صنعت‌هایی است که به سرعت دستخوش بزرگترین تغییرات تاریخ می‌شود. از ماشین‌های خودران گرفته تا هایپرلوپ، شرکت‌های مختلف در روش‌های جدیدی برای انتقال و جا به جایی انسان‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. در ادامه به آن دسته از وسایل نقلیه و سیستم‌های حمل و نقل نگاه می‌اندازیم که می‌توانند شکل سفرهای ما روی زمین و حتی به دیگر سیاره‌ها را دگرگون کنند.

ماشین‌های خودران به نجات جان و صرفه‌جویی در وقت کمک می‌کنند.

ماشین‌های خودران خیلی سریع به یک واقعیت تبدیل می‌شوند. اکثر شرکت‌های بزرگ خودروسازی می‌خواهند تا سال ۲۰۲۰ ماشینی با سیستم‌های پیشرفته رانندگی نیمه‌خودران در بازار داشته باشند. بسیاری از این شرکت‌ها انتظار دارند تا پایان این دهه ماشین‌های کاملا خودران‌شان آماده شده باشد.

ماشین‌های خودران مزیت‌های بزرگی را مخصوصا در زمینه امنیت با خود همراه دارند. در واقع، پیش‌بینی می‌شود که استفاده از این خودروها می‌تواند به نجات جان هزاران نفر در سال کمک کند. گذشته از امنیت، ماشین‌های خودران همچنین می‌توانند وقت آزاد بیشتری به مردم بدهند، آلایندگی‌های کربنی را کاهش دهند و به کسانی که قادر به رانندگی نیستند کمک کنند.

با ماشین‌های پرنده می‌توانیم به راحتی از ترافیک سنگین خلاص شویم.

خودروهای پرنده شاید هنوز چندان ملموس نباشند، اما توجه بزرگان تکنولوژی را به خود جلب کرده‌اند. «لری پیج»، بنیان‌گذار گوگل در ماه ژوئن خبر داد که ۱۰۰ میلیون دلار در استارت آپ Zee.Aero سرمایه‌گذاری کرده است. این استارت آپ روی تکنولوژی‌های خودروی پرنده کار می‌کند. پیج در یک استارت آپ مشابه دیگ هم به نام Kitty Hawk سرمایه‌گذاری کرده است.

هیچ‌یک از این دو شرکت اطلاعاتی از زمان آماده شدن خودروهایشان نداده‌اند، اما نمونه‌های آزمایشی و اولیه در دست ساخت هستند.

خودروهای پرنده می‌توانند یک راه کاملا جدید برای رفت و آمد روزانه مشتریان بگشایند. مثلا اگر ترافیک بد باشد، می‌توانیم تصمیم بگیریم که به جای رانندگی پرواز کنیم.

پهپادهای مسافربری خودکار رفت و آمد شهری را بسیار آسانتر می‌کنند.

برخلاف خودروهای پرنده، این پهپادهای بزرگ فقط برای آسمان ساخته شده‌اند و زودتر از آنچه که فکر می‌کنیم از راه می‌رسند.

در ماه ژانویه، یک شرکت چینی به نام EHang از پهپاد الکتریکی خودکار رونمایی کرد که می‌تواند یک مسافر را حمل کند. این وسیله نقلیه هوایی خودکار و شخصی EHang 184 نام دارد و ارتفاع آن حدود ۱.۵ متر و وزن آن ۲۰۰ کیلوگرم است و می‌تواند ۱۰۰ کیلوگرم را حمل کند.

این هوانورد کاملا با برق کار می‌کند و می‌تواند یک مسافر را به مدت ۲۳ دقیقه و با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت حمل کند.

یک مسافر برای اینکه از نقطه‌ای به نقطه دیگر جا به جا شود، مقصد مورد نظرش را در اپلیکیشن گوشی وارد کرده و پهپاد بقیه کار را انجام می‌دهد.

علاوه بر این موارد، می توان به خودروهای برقی، هواپیماهای برقی، سیستم های مونوریل و شاتل های خودران، نیز اشاره کرد که می توانند صنعت حمل و نقل را متحول کنند. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این ماشین ها صحبت کنیم.