چاپ
دسته: blog
بازدید: 846
بررسی حافظه SSD اینترنال XPG GAMMlX S11 Pro

بررسی حافظه XPG GAMMlX S11 Pro ، اگر به دنیای لپ تاپ و کامپیوتر علاقه مند باشید قطعا درباره ی حافظه ی SSD و هارد دیسک شنیده اید و قطعا می دانید که سرعت خواندن و نوشتن حافظه های SSD در مقایسه با حافظه های HDD بسیار بیشتر است.

جالب است بدانید بیش از 70 سال از معرفی اولین مدل حافظه های HDD یا همان هارد دیسک می گذرد در حالی که نخستین حافظه ی SSD تنها بیست سال پیش معرفی شد و اکثریت مردم به شکل های متفاوتی با حافظه ی هارد دیسک کار می کنند.}


طراحی و کیفیت ساخت


حافظه های SSD داخلی، همگی در داخل لپ تاپ یا کامپیوتر قرار می گیرند، بنابراین طراحی ظاهری محصول موضوع چندان پراهمیتی محسوب نمی شود اما زمانی که جعبه ی XPG S11 را می گشاییم اولین نکته ای که توجه ما را جلب می کند رنگ بندی منحصر به فرد و ساختار زیبای آن است. ماژول حافظه درون هیت سینکی به رنگ قرمز و مشکی قرار دارد، که روی آن لوگوی حک شده ی XPG به چشم میخورد تا کار خنک کردن SSD به بهترین شکل ممکن انجام شود و به ادعای شرکت سازنده دمای محصول را تا 10 درجه ی سلسیوس کاهش دهد. معماری حافظه ی ایکس پی جی 3D TLC است و فلش TlC در هر سلول 3 بیت داده را ذخیره می کند و TLC تنها برای مصارف عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.


عملکرد و سخت افزار


سرعت انتقال اطلاعات مولفه ی بسیار مهمی برای خرید حافظه محسوب می شود این مولفه هنگام خرید حافظه ی SSD اهمیتی دو چندان می یابد چرا که افرادی که به سراغ خرید حافظه ی SSD می روند که مشغول به انجام فعالیتی تخصصی هستند. همچنین قیمت حافظه های SSD معمولا بیشتر از یک هارد دیسک معمولی بوده و مصرف کننده ناچار به پرداخت مبلغی گزاف برای خرید حافظه ی SSD است پس بنابراین، توجه بخصوصی به کارایی و عملکرد SSD انتخابی خود خواهد داشت.

نتیجه گیری

امروزه استفاده از حافظه های SSD در کشور فراگیرتر از گذشته شده است زیرا که حافظه های SSD به تدریج با قیمت های مناسب تری عرضه می شوند.