تبلت جدید آمازون Fire HD 10 ، آمازون تنها چند هفته بعد از معرفی محصولات گروه اکو دوباره محصولاتی از نوع تبلت را به مجموعه ی خود اضافه کرد. نسخه ی جدید تبلت آمازون فایر HD 10 با عمر باتری طولانی تر، پردازنده ای سریع تر و برای اولین بار درگاه شارژ USB تایپ C نسبت به نسخه ی قبلی به روز شده است.

این تبلت در دو نمونه ی مخصوص کودکان و نمونه ی معمولی عرضه می شود اما همچنان فناوری دو دستگاه یکسان است و برخی از مشخصات اصلی این تبلت پردازنده ی به روز شده ی 8 هسته ای، دو گیگابایت رم و 32 گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی است که می توان با کارت میکرو اس دی آن را افزایش داد.
کیندل کودکان
آمازون از کیندل جدید مخصوص کودکان نیز رونمایی کرد، آمازون بر این عقیده است که ممکن است پدر و مادرها دستگاهی را بخواهند که کودکان را تشویق به کتاب خوانی کند و هم هزاران کتاب مناسب برای کودکان در درون خود داشته باشد توجه داشته باشید که این کیندل جدید نبوده و آمازون چند ماه پیش آن را به روز کرد. این دستگاه مثل هر کیندل دیگری از طریق Micro USB شارژ می شود و اگر فری تایم آنلیمیتد داشته باشید هزاران کتاب از طریق این سرویس در اختیار کودکانتان خواهد بود و هر چه کودک مطالب بیشتری را مطالعه کند ممکن است، نرم افزار کتاب هایی که او بیشتر دوست داشته باشد را جلوتر قرار می دهد و مطالعه ی بعدی را آسان تر می کند.
تغییرات نرم افزاری به کودکان برای مطالعه ی بهتر
ممکن است طراحی یک کیندل مخصوص کودکان امری غیرضروری به نظر برسد اما تغییرات نرم افزاری می تواند به کودکان برای یافتن کتاب هایی که دوست دارند و بیشتر می خوانند کمک کند. کیندل مخصوص کودکان حواس پرتی که یک تبلت فایر دارد را حذف می کند، کودکان نمی توانند در دستگاهی که مخصوص مطالعه ساخته شده بازی کنند یا حتی فیلم تماشا کنند. چنین وسیله ای به آمازون این اجازه را می دهد تا سرویس فری تایم آنلیمیتد را در دستگاه دیگری به کار بگیرد و هر دستگاه کیندل کیدز ادیشن با یک سال خدمات رایگان ارائه می شود.
نتیجه گیری
تمام دستگاه های جدید برای پیش خرید موجود هستند و در بازار عرضه می شوند و فایر HD 10 اینچی جدید 149 دلار قیمت دارد و در صورتی که نسخه ی کیدز ادیشن ضمانت طولانی و یک سال فری تایم آنلیمیتد قیمتی 199 دلاری دارد.