دوربین لایکا SL2

دوربین لایکا SL2 ، دوربین جدیدی است که نسبت به قابلیت هایی همچون لرزش گیر 5 محوره، منظره یاب الکترونیکی که با 76/5 میلیون نقطه استفاده می کند و حسگر 3/47 مگاپیکسلی قیمت بالایی دارد. لایکا در سال 2015 دوربین فول فریم بدون آینه ی SL را معرفی کرد که با این دوربین توانست توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند.


توانایی دوربین جدید لایکا


لایکا در نسل جدید این دوربین توجه بخصوصی به فیلم برداری داشته است و لایکا در اطلاعیه ی رسمی مربوط به دوربین جدیدش می گوید که حالتی به نام Cine در لایکا SL2 قرار داده شده است که اگر فعالش کنید قابلیت های جذابی را به شما ارائه می دهد. دوربین جدید لایکا دارای یک درگاه HDMI با اندازه ی کامل برای گرفتن خروجی 10 بیتی است و می توان ویدئوهای 10 بیتی را به حالت مستقیم روی کارت حافظه ذخیره کرد. کاربران می توانند از دوربین لایکا SL2 ویدئو 5k با نرخ 30 فریم بر ثانیه، ویدئوی 4k/UHD معمولی را با نرخ حداکثر 60 فریم بر ثانیه و ویدئو 4k سینمایی با نرخ حداکثر 60 فریم بر ثانیه ضبط کرد و همچنین، با کاهش وضوح بر 1080p می توان ویدئوهایی با نرخ 180 فریم بر ثانیه ضبط کرد. لایکا SL2 دارای میکروفون و جک هدفون است.


بهره مندی لایکا SL2 از لرزش گیر 5 محوره در درون بدنه


دوربین جدید لایکا از پردازنده ی تصویر Maestro lll استفاده می کند تا بتواند تصویرها را با عمق رنگ 14 بیت به ازای هر کانال RBG به ثبت برساند. دوربین لایکا SL2 دارای ایزو(میزان حساسیت نور) 500،000 است و می تواند از طریق شاتر مکانیکی تصاویر پشت سر هم را با نرخ 10 فریم بر ثانیه ثبت کند و توجه داشته باشید اگر از، شاتر الکترونیکی استفاده کنید امکان ثبت تصویرها را پشت سر هم با نرخ 20 فریم بر ثانیه برایتان فراهم می شود. مورد مهم در مورد لایکا SL2 بهره مندی این دوربین از لرزش گیر 5 محوره در درون بدنه است که می تواند لرزش ها را تا 5/5 استاپ حذف کند، و بهره مندی از همچین لرزش گیری به این معنا است که می توان در این دوربین از لنزهایی که دارای لرزش گیر نیستند استفاده کرد.


نتیجه گیری


دوربین جدید لایکا توجه ویژه ای به فیلم برداری داشته است و باتری آن با هر بار شارژ امکان ثبت 370 عکس را فراهم می کند.