دوربین a7R lV سونی

دوربین a7R lV سونی ، این دوربین جدید سونی حتی برای متخصصان این حوزه هم بیش از اندازه حرفه ای است و نوآوری های سطح بالای سونی در این دوربین بسیار محدود بوده است. نکته ی اصلی برای فروش دوربین a7R lV، رزولوشن 61 مگاپیکسلی آن است و این دوربین بدون شک برای هر کسی که یک دوربین فول فریم را خریداری می کند جذاب است.


برخی از تغییرات دوربین a7R lV


در این قسمت می خواهیم برخی از تغییرات قابل توجه دوربین a7R lV را نسبت به مدل قبلی اش به شما ارائه دهیم.
1-به روز رسانی های مهم در رابطه با آب و هوا
2-تنظیمات جزئی ارگونومیک
3-افزایش رزولوشن از 24 مگاپیکسل مدل قبلی به 61 مگاپیکسل
4-فیلم برداری تمام وقت با Eye AF
5-اسلات کارت SD دوگانه UHS-ll
به صورت کلی هر گونه تغییر دیگری در a7R lV نسبت به مدل قبلی خود بسیار جزئی است و البته مواردی هم در این دوربین وجود دارد که به چند نمونه آن اشاره می شود:
1-دوربین در حالت استفاده از کارت حافظه هنوز هم بسیاری از گزینه ها را قفل می کند
2-لرزش گیر تصویر در بدنه ی داخلی دوربین lBS)) به اندازه ی پرچم داران بازار خوب نیست
3-سازماندهی و عملکرد بد منو که جای بهبود داشت
شاید این موارد چندان بزرگ به نظر نرسند اما در نحوه ی استفاده از دوربین برای حرفه ای ها تاثیر زیادی خواهند داشت.


رزولوشن 61 مگاپیکسلی a7R lV نقطه ضعف این دوربین است


این وضوح بالا به کاربردی بودن دوربین a7R lV برای بیشتر خریداران آسیب می زند و در واقع موارد محدودی وجود دارد که عکاسان حرفه ای به این میزان رزولوشن نیاز داشته باشند و از جمله موارد آن می توان به، عکاسی پرتره در سطح عالی یا عکاسی محصولات اشاره کرد. البته در همین موارد گفه شده هم نیازی به 61 مگاپیکسل رزولوشن نخواهد بود و حداکثر 30 مگاپیکسل برای عکاسان حرفه ای نیز کافی است و همچنین در عکاسی محصولات، عکاسان حرفه ای نهایتا به 50 مگاپیکسل رزولوشن نیاز خواهند داشت و پس می توان گفت، 61 مگاپیکسل رزولوشن در این دوربین زیاده روی است.
نتیجه گیری
سونی بیشتر دوربین های خود را به علاقه مندان در زمینه ی سرگرمی می فروشد نه به کاربران حرفه ای و به طور کلی سونی a7R lV یک دوربین عالی است که از نظر فنی بسیار خوب عمل می کند.