عرضه جدید مایکروسافت

عرضه جدید مایکروسافت ، مایکروسافت در دهه های 1980 و 1990 با ساخت سیستم عاملی محبوب و گسترده ی ویندوز به شهرت رسید. مایکروسافت با عرضه ابزارهای جدید سعی دارد که حضور خود را در بازارها پررنگ تر کند، و در زمان شهرت مایکروسافت ترکیب سیستم عامل ویندوز با پردازنده های اینتل کاربرد زیادی داشت.


خدمات مایکروسافت


خدمات ابری آژور مایکروسافت در بین مشتریان خود محبوبیت زیادی دارند و ردموندی ها می خواهند با ساخت تراشه های جدید کاربردی هوش مصنوعی در این خدمات و کاربرد سرویس های خود را افزایش دهند. آن ها چند وقت پیش دسترسی به پردازنده ی هوش مصنوعی را در آژور فراهم کردند که، توسط استارتاپ بریتانیایی توسعه یافته است. استارتاپ در سال 2016 در بریستول تاسیس شد و توجه کارشناسان هوش مصنوعی را به خود جلب کرد توجهی که میلیون ها دلار سرمایه گذاری را در پی داشت این استارتاپ، ادعا می کند که تراشه هایش به پردازش های مورد نیاز هوش مصنوعی سرعت می دهند. آن ها تا به امروز پردازنده های خود ر به حالت عمومی به نمایش نگذاشته اند و خبری هم از بررسی های اولیه و نتیجه آزمایش تراشه هایشان در دست نیست. مایکروسافت با سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری به استارتاپ وارد شد آنها به دنبال پیدا کردن سخت افزاری هستند تا سرویس های ابری خود را برای مشتریان روبه رشد جذاب تر کنند.


پردازنده های جدید قوی تر از محصولات گوگل


مایکروسافت برای نشان دادن توانایی پردازنده ها نتیجه بنچمارک هایی را منتشر کردند که بهتر بودن آن ها را نسبت به محصولات رقیب از گوگل را نشان می دهد، آنها برای بررسی خود از الگوریتم هایی استفاده کردند که مخصوص پلتفرم های رقیب نوشته شده بودند. کدهایی که به صورت اختصاصی برای سخت افزار گراف کور نوشته شده باشند قطعا، بازدهی بیشتری را نشان می دهند و شرکت های مذکور ادعا دارند که بعضی از وظیفه های پردازش تصویری مشخص در تراشه های گراف کور با سرعت چندبرابری انجام می شوند.


نتیجه گیری


شرکت های فعال در سراسر جهان در آینده ای نه چندان دور همه ی تلاش خود را می کنند تا از جدیدترین دستاوردهای حوزه ی فناوری بهره مند شوند.