نیکون Z50

نیکون Z50 رو نمایی شد ، این دوربین اولین دوربین بدون آینه فرمت DX نیکون از سری محصولات Z بوده که کوچک تر، ارزان تر و سبک تر از برداران فول فریم خود است. هسته ی مرکزی این دوربین 400 گرمی شامل یک قاب کاملا منیزیمی است و بر خلاف نیکون Z6 و Z7 فاقد ویژگی lBlS لرزش گیر تصویر در بدنه ی داخلی دوربین است

و حداکثر سرعت عکس برداری پیاپی نیکون Z50 برابر با 11 فریم در ثانیه با امکان استفاده از فوکوس خودکار است.


اولین لنزهای DX از سری Z معرفی شدند


نیکون اولین لنزهای DX مانت Z را برای دوربین های بدون آینه ی خود را در کنار دوربین Z50 رونمایی کرد، لنز زوم استانداراد نیکور Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR و مدل زوم تله فوتوی نیکور Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR . محصولات معرفی شده از نوع لنزهای فشرده و از ویژگی هایی از نظیر فاصله طولی ثابت ( FFL) برابر با 16 میلی متر و حداقل پدیده ی تغییر فاصله ی کانونی حین فوکوس برخوردار هستند. آنها یک حلقه کنترل قابل تنظیم دارند و این امکان وجود دارد که یکی از وظایف دوربین، از جمله دیافراگم، فوکوس( دستی یا خودکار)، حساسیت lSo یا جبران نوردهی را به حلقه ی کنترل واگذار کرد تا بتوان فیلم و عکسی طبیعی ثبت کرد. ترکیب دو لنز جدید نیکون این امکان را به کاربران می دهد تا طیف گسترده ای از فاصله کنونی از 16 تا 250 میلی متری را پوشش بدهند و به این ترتیب کارایی دوربین Z50 را که از ویژگی کیفیت تصویر عالی و وزن سبک برخوردار است، به حداکثر برسانند.


فوکوس دوربین نیکون


دوربین نیکون Z50 برای فوکوس از سیستم فوکوس خودکار(AF) هیبرید 209 نقطه ای بهره می برد که هم اکنون به فناوری تشخیص چشم نیز مجهز شده است و این اولین باری است که از همچین ویژگی در دوربین های نوع DX استفاده می شود. نقاط فوکوس خودکار به صورت عمودی 85 درصد و به صورت افقی حدود 87 درصد از فریم را تحت پوشش خود قرار می دهند. در بخش پشت دوربین یک نمایشگر LCD لمسی با قابلیت چرخش به سمت بالا و پایین و در ابعاد 2/3 اینچ وجود دارد که برای ضبط تصاویر و ویدیوها بسیار کاربردی است.


نتیجه گیری


علاقه مندان می توانند این دوربین را با قیمت های متفاوتی که در بازار وجود دارد خریداری کنند و هر دو لنز را می توان به صورت جداگانه تهیه کنند.