چاپ
دسته: blog
بازدید: 790
EOS Ra نخستین دوربین کانن

EOS Ra نخستین دوربین کانن ، برای عکس برداری نجومی که حسگری 30 مگاپیکسلی دارد و بزرگ نمایی 30 برابری ارائه می دهد و به صورت رسمی کانن مدل ویژه ی EOS Ra را به عنوان دوربین محبوب معرفی کرد.

نکته ی جالب این است که این دوربین جدید کانن بدون تبلیغات رسانه ای خاص و به دور از شایعات همیشگی معرفی شده است

و مورد توجه عموم کاربران قرار گرفته است.

برخی از لوازم جانبی دوربین EOS Ra کانن

از دیگر لوازم جانبی یک گریپ باتری BG-E22 و سه آداپتور مانت EF-EOS R را شامل می شود که آداپتور یاد شده امکان سازگاری بیشتر از 70 لنز EF و EF-S را با دوربین جدید کانن فراهم می کند. به عبارت دیگر EOS Ra به لطف آداپتور مانت گفته شده با تمامی لنزهای RF و EF و EF-S کانن سازگاری دارد و این لنزها بسیار متنوع هستند و امکان تصویر برداری با کیفیت را فراهم می کنند که، در بین این لنزها موارد متنوعی نظیر لنزهای دارای دیافراگم f/1.2 و لنزهای EF سوپر تله فوتو به چشم می خورند. از دیگر لوازم کیت آداپتور AC است که می توان دوربین را از طریق پریز دیواری AC شارژ کرد.

دوربین مجهز به منظره یاب الکترونیکی OLED

دوربین فول فریم بدون آینه ی EOS Ra ویژگی هایی جدید برای عکاسی نجومی دارد و همچنین از مانت RF در کنار حسگر 3/30 مگاپیکسلی استفاده می کند. این دوربین مجهز به منظره یاب الکترونیکی OLED با 69/3 میلیون نقطه است که دقت زیادی دارد و همچنین EOS Ra از پنل LED دات ماتریس و بدنه ای از جنس آلیاژ منیزیم برخوردار است. این دوربین جدید فول فریم کانن بسیار حساس است و تصویرها را با نویز کم ثبت می کند و امکان ضبط ویدئو زمان گریز را با وضوح 4k به فرد ارائه می دهد.

نتیجه گیری

کانن می گوید که EOS Ra به گونه ای ساخته است که قابلیت های جدیدی به آن اضافه کرده است تا مخصوص عکس برداری نجومی شود.